Get Adobe Flash player

ورود کاربران

ورود
عضویت در سایت


بازدیدکنندگان محترم ، استفاده از مرورگر Firefoxرا توصیه می نماییم. مقالات عمومی آیا هومیوپاتی در درمان افسردگی نقشی دارد؟

نويسنده :   Homeopathy 4 ever       Rober Medhurst

  ترجمه:شهناز سبحانی  

 

هومیوپات .Robert Medhurstخلاصه ای از داروهای مهم افسردگی را ارائه می کند

تا کنون هیچ‌گاه  به‌خوبی در مورد سلامت جامعه واین‌که افسردگی یکی از رایج ترین بیماری هایی است که بر جمعیت ما اثر گذاشته ،فکر نشده است.

.بررسی انجام شده در سال 2005-2004 که برای موسسه استرالیایی بهداشت و رفاه استرالیا توسط دفتر امار استرالیا انجام یافته ، به این نتیجه رسیده که در زمانی حدود 19 میلیون نفر جمعیت ،1052006نفر استرالیایی، افسردگی را بعنوان وضعیت درمانی دراز مدت گزارش کرده اند.

گستردگی این وضعیت زمانی به آسانی دیده می شود که با  گسترش بیماریهایی مانند بیماری کرونری قلب (280223 ) نفر،بیماری انسداد ریوی مزمن (660525) نفر،و دیابت (حدود700000) نفر مقایسه می شود.این نسبت احتمالا با اکثر کشور های دیگر دنیا مشابه است.

 

با وجود امکان ایجاد وابستگی و عوارض جانبی ناشی از داروهایی که بطور معمول برای افسردگی تجویز می شود، بسیار عادی است که افراد مبتلایی پیدا شوند که برای رسیدن به آرامش به درمان‌های طبیعی رو بیاورند.که از جمله این درمان‌ها روش درمانی هومیو پاتی است.یکی از فواید اصلی هومیوپاتی آن‌ست که بر خلاف تاثیر بعضی از گیاهان دارویی که غالبا در این شرایط استفاده میشود ،داروهای هومیوپاتی فاقد امکان ایجاد تاثیرات اعتیادی هستند.

در همه case ها ،داروهای هومیوپاتی بهترین تجویز بر اساس کلیت تصویر علایم بیمار افسرده می باشند. جایی که امکان آن نباشد که شرح حال جامع سرشتی از بیمار گرفته شود ویا جایی که تعیین داروی سرشتی مشکل باشد ،بسیار با ارزش است که به گروه داروهایی که توسط چندین هومیوپات برجسته ،به عنوان بهترین درمان افسردگی معرفی شده آن‌نگاه انداخته شود.مثل همیشه ،وقتی که داروهای هومیوپاتی بدین‌گونه استفاده می شوند ، برای مواردی که در زمان مناسب مداوا نمی شوند یا برای مواردی که شدت آنها افزایش می یابدیا جایی که علایم جدید ظاهر می شوند ،حتما باید از تجارب یک هومیوپات با صلاحیت مجرب، کمک گرفته شود.

 

داروها:

Arsenicum Album                                                                                               

فردی که می تواند با آرسنیک مداوا شود ،شخصیتا بی قرار ،سرمایی،خسته،تحریک پذیر،بطور وسواسی تمیز و مرتب است وممکن است اضطرابش را در مورد سلامتی ابراز کند. آنها ممکن است تا حد تلاش برای خود کشی، افسرده و غمگین و گریان باشند. افسردگی اغلب بعد از فعالیتهای فکری و در زمان گرگ ومیش بودن هوا (غروب) آشکار می شود.آنها ممکن است علائمی از مانیا نمایش دهند و میل زیادی برای محافظت شدن را بیان کنند.

Aurum Metallicum

در این دارو افسردگی واحساس بی ارزش بودن که اغلب توام با حس شکست می باشد و احساس گناه یا خیانت دیده می شود. آنها نیاز دارند که تحسین شوند اگر چه در جستجوی انزوا و تنهایی هستند .تیپَ Aurum   اغلب دچار مشکل در پیدا کردن اشیای اطرافشان می شوند و مکدر و نا امیدند وممکن است که سابقه  مبادرت نمودن به خود کشی داشته باشند. آنها ممکن است حس هنری بالا داشته باشند با حساسیتی خاص نسبت به سرو صدا و افسردگی انها زمانی که تنها هستند عمیق تر می شود.

Graphites

فردی که به گرافیت پاسخ می دهد اغلب از افسردگی و افکار مرگ رنج می برد که غروبها این حالت بیشتر است.آنها ممکن است که از اضطراب صبحگاهی رنج ببرند و ممکن است تجربه گریه کردن بی دلیل که با دوره های تحریک پذیری جا به جا می شود،داشته باشند.ممکن است حواس پرت باشند و از غم‌های بی دلیل یا تحریک پذیری رنج ببرند.این افسردگی معمولا با موسیقی و در دوران پریودی بدتر می شود.

Ignatia

در مورد این دارو، افسردگی اغلب، آن بعد از  عشق از دست رفته ،بعداز شوک،غم ویا نا امیدی باقی می ماند و علائم ممکن است صبحها بیشتر نمایان گردد. فرد مبتلا اغلب آه می کشدویا به آرامی هق هق می کند.آنها ممکن است که از وجود احساس فشار  در گلو شکایت داشته باشند و ممکن است با حالت خیره بنشینند.شخص ممکن است حالت‌های رفتاری متغیری از خود نشان دهد مثل تمايل به گریه کردن که با تمايل به جوک گفتن و شوخی کردن جا به جا می شود.آنها اغلب عصبانی هستندو مشکل است که بشودخشم آنها را فرو نشاند وتجربه غم خاموش دارند.

Lycopodium

تیپ Lycopodium بخاطر نوع افسردگی که همراه با گریه کردن می باشد قابل توجه می باشد.این حالت صبحها و قبل از پریودی برجسته تر می باشد.انها همچنین ممکن است سست و بی حال و مضطرب باشند و تمایلی به ارتباط داشتن ندارند.آنها میتوانندعلائمی از یک حافظه ضعیف و عدم اعتماد به نفس نشان دهندو ترس از تنهایی داشته باشند.

Natrum Mur

مخفی ترین نوع افسردگی که فرد افسرده ،افسردگی خود را پنهان می کند و با تحریک پذیری خودش را نشان  می‌دهد اغلب به Nat-Mخوب پاسخ می دهد.ممکن است آنها را با چشم اشکبار ببینید خصوصا وقتی که دیگران به آنها نگاه کنند.آنها از اين‌كه مورد هم‌دردي قرار بگيرند گریزانند و حتی ممکن است حال آنها را بدتر کند.آنها همیشه در گذشته زندگی می کنند و تنهایی و انزوا را ترجیح می دهند.علائم آن‌ها معمولا در دوران حاملگی و قبل یا در طی دوران پریودی بدتر می شود.

Nux Vomica

نوع افسردگی که در این دارو دیده می شود از نوع غم آرام با عدم توانایی در گریه کردن است.آن‌ها ممکن است در معرض خودکشی کردن باشند ولی به ندرت مبادرت به خودکشی می کنند.آنها ذاتا" ، مضطرب، تحریک پذیر و اهل بحث و جدل هستند.ممکن است از دیگران انتقاد کنند یا کم صبر باشند،بیش از حد حساسند و اغلب خشن ،عصبی و تحریک پذیر هستند.آنها تحمل سر و صدا ،بوی تند یا نور های خیلی درخشان را ندارند.علائم آن‌ها معمولا بعد از غذا ،محرکها و الکل بدتر می شود و صبح‌ها هم حالشان بدتر است.

Phosphoricum   Acid

در این نمونه ،افسردگی موقع راه رفتن محسوس تر است.هر چه بیشتر راه می رود ،افسردگی اش نمایان تر می شود.عموما بیمار مبتلا ساکت ، بی قرار ، مضطرب  ،بی حال و بی تفاوت است.یک ضعف ذهنی اغلب به همراه مشکل در تمرکز ، حافظه ضعیف وتفکر پریشان و به هم ریخته حضور دارد .فرد مبتلا ،نسبت به چیزهایی که زمانی برایش عزیز بودند بی تفاوت است.داشتن غم آرام به دلیل عشق از دست رفته، غالبا اینجا یک مشخصه است.

Platina

          جایی که افسردگی با اهانت به دیگران ،غرور زیاد و خودخواهی دیده می شود،Platina غالبا می تواند مفید باشد. جا بجایی هیستریکی خنده و گریه ممکن است اینجا دیده شود.علائمPlatinaبخاطر غرور جریحه دار شده یا هیجانات جنسی بدتر است.در داخل منزل ،عصر ها و هنگامی‌که با اوصحبت می شود بد تر است.

 

Pulsatilla

         این دارو معمولا در caseهای افسردگی بعد از زایمان،افسردگی دوران نو جوانی و افسردگی به دلیل عدم تعادل هورمونی و افسردگی در کسانی که از شکست یا خیانت رنج می برند یا خبر بد دریافت کرده اند پیشنهاد می شود.گریه کردن یکی از مشخصه های قابل توجه این دارو است.تیپ Pulsatila  به‌راحتی گریه می کند و بعد از گریه احساس بهتری دارد.آنها ممکن است زمانی که راجع به علائمشان صحبت می کنندیا در موقع شادی ویا غم گریه کنند.آنها اغلب بدنبال خاطر جمع بودن و توجه هستندو با آن بهتر می شوند .آنها همچنین ممکن است دچار اضطراب و ترس شوند،مشتاق دلسوزی هستند و ممکن است ترس از دیوانگی داشته باشند.علائم معمولا بعد از ظهر ها بدتر است و فرد مبتلا بطور قابل توجهی تشنه نمی شود.

Sepia

         شخصی که به Sepia نیاز دارد معمولا افسرده،مضطرب ،تحریک پذیرو خسته است و اغلب زمانی که علائمش را ذکر می کند گریه می کند.افسردگی آنها ممکن است با گریه کردن بهتر شود ولی نه با حمایت احساسی.آنها بی‌علاقگی قابل ملاحظه ای نسبت به همسر ،فرزندان یا هر چیز دیگری که قبلا علاقه داشتند نشان می دهند. انها از جمع بیزارند و دوست دارند تنها باشند و همچنین ممکن است تحمل مخالفت را نداشته باشند.

آمار

كاربران : 208
محتوا : 67
لينكها : 8
تعدا نمایش محتوا : 144174

حاضران در سایت

در حال حاضر 3 مهمان حاضر

جستجو

نظرسنجی

آیا تاکنون از هومیوپاتی استفاده کرده اید ؟